Nejčastější odpovědi na vaše dotazy

Nebojte se nás na cokoliv zeptat, rádi vám odpovíme. Máte-li jakýkoliv dotaz, možná najdete opověď na vaši otázku právě tady.

Odpovědi na vaše časté dotazy

Kolik si můžu u vás půjčit?

Půjčit si můžete až 5 000 000 Kč. V některých případech můžeme poskytnout i vyšší částku například u firemních úvěrů. Výše úvěru je přímo závislá na tržní hodnotě nemovitosti, která bude sloužit jako zástava.

U nebankovních produktů vám půjčíme až 60% odhadu nemovitosti. U bankovních produktů získáte finance do 90% tržního odhadu nemovitosti.

Za jak dlouho získám peníze?

Schválení a vyplacení finančních prostředků je možné již do 48 hodin u nebankovních produktů. Doba vyřízení je závislá na tom, jak budete spolupracovat v průběhu schvalování půjčky a posuzování vaší bonity.

Jde např. o zvedání telefonů a dodání potřebných podkladů k posouzení.

Získám půjčku i když nemůžu doložit příjmy?

Pokud žádáte o spotřebitelský úvěr, musíte dle zákona o spotřebitelském úvěru vždy doložit výši svých příjmů! Při schvalování se posuzují jak příjmy, tak i výdaje. Jsou-li vaše příjmy nižší, doporučujeme si vzít ručitele.

Jste-li podnikatel, je situace pro vás snadnější. O peníze si můžete zažádat i v případě, kdy začínáte podnikat a nemáte ještě podané daňové přiznání. Místo doložení příjmů vyžadujeme doložení podnikatelského záměru.

Mám záznamy v registrech a exekuce, půjčíte mi?

Ano, ale za určitých podmínek. Hlavní podmínkou je posouzení vaší bonity, tedy posouzení vašich příjmů a všech výdajů, včetně posouzení případných dluhů a exekucí. Další podmínkou je možnost ručit nemovitostí, která může být i zadlužena.

Platím nějaké poplatky předem?

NE, žádné poplatky u nás předem neplatíte. Odhad nemovitosti máte od nás zdarma.

Za jakých podmínek získám půjčku?

Každý, kdo žádá o půjčku, musí být starší 18 let. Zároveň musí mít možnost ručit svou nemovitostí nebo nemovitostí jiné osoby. Nevadí nám, pokud je nemovitost zadlužena hypotékou, exekucí, dražbou nebo zástavou od jiné společnosti. U spotřebitelských úvěrů musíte doložit své příjmy - dle zákona.

Čím můžu zajistit půjčku?

Půjčku můžete zajistit jakoukoliv nemovitostí v osobním vlastnictví. Zajištění je stejné jako u klasického bankovního hypotečního úvěru.

Do zástavy můžete nabídnout byt v osobním vlastnictví, rodinný dům, komerční a rekreační nemovitost nebo stavební pozemek. Na nemovitosti může být nařízená exekuce, dražba, hypotéka nebo zástava od jiné společnosti. Ručit můžete také nemovitostí jiné osoby – rodičů, známých, přítele atd.

Co všechno můžu sloučit a do jaké výše?

Sloučit si můžete všechny dluhy až do výše 5 000 000 Kč. Konsolidovat můžete bankovní i nebankovní půjčky, krátkodobé půjčky, drahé úvěry nebo nevýhodné zástavy a exekuce na nemovitostech. Nezáleží na tom, kolik závazků máte, důležitá je pouze jejich celková hodnota, která by neměla přesáhnout částku 5 000 000 Kč.

Jaké výhody mi konsolidace nabídne?

Konsolidace vám sloučí všechny vaše finanční závazky do jedné levnější půjčky. Sloučením si snížíte měsíční splátku i o více než polovinu. Vše závisí na konkrétním případu. S konsolidací budete mít také jen jednu smlouvu a jednu měsíční splátku.

Jaké podmínky musím splnit, aby mi byla konsolidace schválena?

Musí vám být více jak 18 let a mít trvalý pobyt v České republice. Další podmínkou jsou pravidelné příjmy na úhradu měsíčních splátek a možnost ručit nemovitostí. Nemovitost může být ve vašem vlastnictví nebo vlastnictví jiné osoby – rodičů, sourozenců, partnera atd.

Nemovitost může být také zadlužena zástavou, exekucí nebo dražbou. Řešíme také nemovitosti v insolvenci.

Můžu s konsolidací získat peníze navíc?

Ano, vše závisí na vaší bonitě a hodnotě nemovitosti, která bude sloužit jako zástava. Peníze získáte do 60% její tržní hodnoty.

Jsem v registru dlužníků, mám exekuce a hrozí mi dražba domu. Pomůžete mi?

Než vám odpovíme „ANO“, musíme vědět, jakou částku dlužíte. Potřebujeme také znát hodnotu nemovitosti, kterou budete ručit, a také jestli jste schopni splácet měsíční splátky. Posouzení příjmu a výdajů je rozhodujícím faktorem pro získání půjčky.

Jaké závazky se nevyplatí konsolidovat?

Nevyplatí se slučovat a vyplácet bankovní hypotéku, která má nízkou úrokovou sazbu. V některých případech vám můžeme sloučit ostatní nevýhodné dluhy, kromě bankovní hypotéky. S naší zástavou půjdeme až za banku.

Jaký je rozdíl mezi konsolidací a refinancováním?

Tyto finanční produkty jsou skoro totožné, oba dva vám sníží měsíční splátku až o několik tisíc korun měsíčně. Takto budete mít nižší úrok a RPSN. Rozdíl u těchto produktů je pouze v počtu sloučení dluhů. U konsolidace si sjednotíte více úvěrů do jedné půjčky.

U refinancování si převádíte pouze jeden finanční závazek. Refinancovat můžete půjčku, úvěr nebo hypotéku.

NENAŠLI JSTE
ODPOVĚD?

Zavolejte nám nebo napište!

Tel: +420 737 889 121

(pracovní dny 8 - 18 hod)

V případě, že se nám nedovoláte, nic se neděje.

Zavoláme vám co nejdříve zpět a rádi vám odpovíme na všechny vaše dotazy.

info@najfin.cz

Těšíme se na vaše dotazy.

Zažádejte si o nebankovní půjčku či hypotéku

Rychlé a nezávazné posouzení do 24 hodin.
MÁM ZÁJEM